Rainis un Aspazija šodien

Mūsu skolā aizvadīts daiļrunāšanas konkurss “Rainis un Aspazija šodien”, kurā piedalījās trīs ģimnāziju skolēni – Jūrmalas Valsts ģimnāzija, Rīgas Valsts vācu ģimnāzija un Siguldas Valsts ģimnāzija.

Pasākuma laikā jaunieši interpretēja Raiņa un Aspazijas dzeju vācu valodā, apliecinot ne tikai savas valodu prasmes, bet arī dziļu izpratni par latviešu literatūras klasiku un tās nozīmi mūsdienās. Skolēnu uzstāšanās bija radošas, emocionālas un iedvesmojošas.

Īpašs gods bija mūsu viesu klātbūtne – Šveices vēstniece, viņas vietniece un Šveices vēstniecības padomniece politikas, ekonomikas un kultūras jautājumos, kā arī Vācijas vēstniecības kultūras nodaļas vadītāja. Viņu klātbūtne apliecināja starptautiskās sadarbības un kultūras dialoga nozīmīgumu izglītībā.
Šis pasākums sakās ar grandiozo SVĢ 11.klašu audzēkņu fragmentu no “Pūt, vējiņi” vācu valodā, ko uzveda Inga Krišāne. Kā arī 9.a klase nodziedāja dziesmu “Aicinājums” ar vācu valodā iztulkotajiem Aspazijas vārdiem.
Sirsnīgs paldies visiem dalībniekiem, pedagogiem un viesiem par ieguldījumu šī pasākuma tapšanā. Šādi notikumi stiprina jauniešu pārliecību, veicina interesi par valodām un kultūru, kā arī veido tiltus starp valstīm.

Lai Raiņa un Aspazijas idejas turpina dzīvot jaunajā paaudzē!

 

Informāciju sagatavoja Ilona Kļavinska