Starpdisciplināra projekts „Sigulda aizrauj! „ 8. klasēm

Pašvadīta mācīšanās saistās ar to, ka skolēns pats domā par savas mācīšanās mērķiem, stratēģijām, kā arī plāno, uzrauga un novērtē šo procesu. Starpdisciplinārais projekts tika virzīts un tajā piedalījās ģeogrāfijas, datorikas un sociālo zinību skolotāji. Visām 8. klasēm bija nepieciešams sadarboties pāros vai grupās, izveidot videomateriālu un bukletu – reklamējot Siguldas novadu tūristiem. Sasniedzamie rezultāti atšķirās, bet kopumā tie tika virzīti uz projekta mērķi.

Tā ģeogrāfijā skolēniem bija nepieciešams zināt un mācēt atšķirt dabas un cilvēku veidotos tūrisma resursus, veidot izpratni par resursu nozīmi un ilgtspējīgu saglabāšanu. Datorikā – attīstīt prasmes savas ieceres realizācijai pēc izveidota scenārija filmēt, fotografēt un ierakstīt audio. Veikt iegūto materiālu pēcapstrādi, izveidot videostāstu un saglabāt to atbilstoši lietošanas mērķim. Sociālās zinībās –  iekļaujot tūrisma sektorus un produktus – transportu, naktsmītnes, ēdināšanu un ar to saistītās izmaksas, veikt aprēķinus un izveidot bukletu.

Projekta noslēgumā skolēni reflektēja par savu mācīšanos jeb apzināti sprieda par savas mācīšanās darbībām, veicot SVID analīzi.

26. janvārī – noslēguma pasākumā uzstājās katras klases labāko darbu autori un saņēma Atzinības rakstus. 8.a klasē savu bukletu prezentēja – S.Sirmele, 8.b klasē – P.Pūce un K.Andersone, 8.c klasē – R.Volksons un T.Krievkalns, bet 8.d un 8.e klases autori nevarēja ierasties slimības dēļ. Labāko videostāstu autori ir 8.a klasē A.Čivca, K.Mazure, 8.b – L.Slišāne, K.Rasa, T.Lipska, savukārt 8.c – M.Kurilovs, T.D.Janovs, bet 8.d klasē – G.Birnbaums. 8.e klasē video izdevās G.Džermano, E.L.Andžānei.

Paldies 8. klašu skolēniem par atsaucību un radošumu, bet skolotājiem un audzinātājiem par ieinteresētību un nopietnu darbu, lai pašvadītās mācīšanās process, veidojot šo projektu, izdotos.

Informāciju sagatavoja: Sociālo zinību skolotāja A.Ūdre