11. februārī 180 valstīs visā pasaulē tiek atzīmēta Drošāka interneta diena, lai mācītu bērniem, kā būt gudriem un drošiem interneta lietotājiem. Šogad arī Siguldas Valsts ģimnāzija ir pieteikusies šai aktivitātei un atzīmē Drošāka interneta dienu, turklāt ne tikai 11.februārī, bet visu mēnesi.
Lai mēs visi varētu piedalīties QR kodu izaicinājumā “Labākais padoms drošībai internetā”, 7.a klase visos skolas stāvos jau 7.februārī izvietoja (un pat nedaudz paslēpa) 20 kvadrātkodus. Vai esi tos jau pamanījis? Katrs kvadrātkods ved uz savu jautājumu ar trim atbildēm – jāizvēlas viena pareizā. Dalībai izaicinājumā ir nepieciešams tālrunis ar kvadrātkodu lasītāju. Izaicinājuma dalībnieki, kuri atrod un pareizi atbild uz ne mazāk kā desmit jautājumiem, pārstāv savu klasi un piedalās balvu izlozē. Izloze notiks 3. martā, rezultāti tiks publicēti www.drossinternets.lv. Iegūtās balvas tiks nosūtītas uz skolas oficiālo adresi,
norādot klasi, kura saņēmusi balvu.
9.a klase 11.februārī vadīja klases stundu “Mans digitālais nospiedums” katrā 7.klasē atsevišķi. Šīs nodarbības laikā septītklasnieki uzzināja, kas ir digitālā pēda, kas veido mūsu aktīvo pēdu, kas – pasīvo. Iegūtās zināšanas ļaus būt uzmanīgākiem interneta lietotājiem, jo, kā teikts nodarbības videomateriālā, tu esi tas, ko tu dari internetā. Paldies, 9.a, par drosmi un atbildību!
Gan 7.a, gan 9.a medijpratību apgūst kā fakultatīvu mācību priekšmetu, tāpēc zina labāk, kā uzvesties internetā un kā tā resursus izmantot gudri. Šīs abas klases februārī, droša interneta mēnesī, mācību stundās izmanto www.drossinternets.lv materiālus, lai saprastu, kam var un kam nevar ticēt interneta vidē. Šo prasmi skolēni apgūst nodarbībā “GALVA MEKLĒ SAIMNIEKU”.
Kurš ir tavas galvas saimnieks – tu vai citu cilvēku veidotais saturs?
Būsim drošāki interneta lietotāji!